Кримський мобільний оператор не зміг почати роботу через санкції

mobileОператор мобільного зв’язку Кримтелеком не зможе запустити роботу на території окупованого півострова через обмежувальні санкції, пише газета Ведомости з посиланням на анонімне джерело.

Співрозмовник видання розповів, що ознайомився з листом, який “глава республіки” Крим Сергій Аксьонов відправив віце-прем’єру Дмитру Козаку. За його словами, Аксьонов поскаржився на проблеми з запуском мережі в Криму.

Навесні ліцензію на стільниковий зв’язок в Криму попросив Кримтелеком, який належить окупаційному уряду. “Влада” збиралися передати компанії “націоналізоване” обладнання оператора Київстар, який припинив роботу на півострові влітку 2014 року. Планувалося, що таким чином буде створений регіональний оператор мобільного зв’язку.

Згідно з російськими законами, Кримтелеком повинен встановити на свою мережу так звану систему оперативно-розшукових заходів. Мережі Кримтелекому побудовані на обладнанні шведської компанії. Для установки системи операторові довелося звернулася до єдиному сертифікованому виробнику її обладнання на комунікаторах ядра мережі Ericsson Малвин сістемс. Однак у компанії відмовили Кримтелекому через введені щодо півострова санкції.

Зараз в Криму працює тільки один стільниковий оператор – К-телеком. Він отримав частоту на півострові, яку раніше використовувала українська мережа МТС. Компанія МТС Україна перестала обслуговувати абонентів у серпні 2014 року. Після цього припинили свою діяльність ще два українські оператори – Київстар і Life.

За матеріалами: internetua.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *