У Білорусі запустили 4G

4g_3g17 грудня 2015 року, перший інфраструктурний оператор “Білоруські хмарні технології” (beCloud) запустив у комерційну експлуатацію мережу 4G (LTE Advanced) в Мінську.

Мережа технічно повністю готова надавати не тільки послуги передачі даних, але і пропускати голосовий трафік. Спочатку вона буде працювати тільки в діапазоні 1800 МГц, при подальшому розвитку мережі буде використовуватися і діапазон 2600 МГц, повідомляє інформаційне агентство Новини Білорусі.

Першим мобільним оператором, який зможе надавати своїм абонентам сервіси на базі LTEAdvanced стане компанія МТС, однак переговори про підключення до LTE були одночасно розпочаті з усіма операторами (velcom і life :)), що діють на території Білорусі. Відзначимо, що всі оператори зможуть використовувати LTE на однакових умовах.

На момент початку роботи столичної мережі 4G покриття забезпечуватимуть 150 базових станцій, чого цілком достатньо для впевненого покриття території Мінська. Також в 2016 році технологія прийде в обласні міста: Брест, Вітебськ, Гомель, Гродно, Могильов, до 2020 року – в районні центри та інші населені пункти з чисельністю населення не менше 50 тис. осіб.

Вартість 4G-зв’язку для абонентів визначатимуть мобільні оператори, вони будуть здійснювати організацію доступу абонентів до послуг 4G-зв’язку, тарифікацію і взаєморозрахунки, тоді як інфраструктурний оператор beCloud взяв на себе планування, експлуатацію та загальне управління мережею.

Сукупні інвестиції в проект 4G в Білорусі склали близько $ 30 млн. При цьому близько $ 20 млн із загальної суми інвестицій було спрямовано на створення Єдиної республіканської мережі передачі даних (ЕРСПД), безпосередньо на запуск LTE Advanced в Мінську потурбувалися порядку $10 млн.

Впровадження 4G дозволить Білорусі посилити позиції в рейтингу Міжнародного союзу електрозв’язку за індексом розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Як повідомлялося, в сьомому щорічному звіті “Вимірювання інформаційного суспільства” (видання за 2015) Білорусь зайняла в рейтингу за індексом розвитку ІКТ 36-е місце.

Таким чином, за останні 5 років Білорусь піднялася в цьому рейтингу на 14 позицій. За рік країна поліпшила свої позиції на 2 пункти і посідає 36-е місце, як і раніше випереджаючи Росію (45 місце), Казахстан (58 місце) і Україна (79 місце). Відзначимо, що за останні 5 років Україна опустилася в даному рейтингу рівно на 10 місць, з 69 місця в 2010-му році до поточного 79-го.

За матеріалами: news.finance.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *