Великі дані потурбуються про ваше паркування

Уже в найближчому майбутньому ми зможемо менше часу проводити в заторах. IT-гігант IBM і автовиробник Ford розробляють експериментальну платформу, яка використовує потужності великих даних для поліпшення автотранспорту. Ця ініціатива, наприклад, полегшить водіям пошук вільних місць для паркування.

sm.azxca-1.7501

Новий проект отримав назву Smart Mobility Experimentation Platform. Він використовуватиме хмарні аналітичні інструменти IBM для безперервного моніторингу за дорожньою обстановкою. Збираючи кожні 10-15 секунд дані з різних джерел й аналізуючи їх, система зможе оперативно виявляти закономірності і відправляти водіям корисні повідомлення.

Smart Mobility Experimentation Platform зможе підказати найменш завантажений маршрут і повідомить про збої в роботі метро, здатних призвести до збільшення заторів на дорогах. У разі великих заторів «розумний» електронний помічник запропонує альтернативні варіанти пересування до пункту призначення, наприклад, на велосипеді.

sm.azxca-2.7501

Аналітичні та хмарні розробки IBM використають також у проекті GoPark Painless Parking. Він спростить пошук місць для паркування завдяки даним від автомобілів, які паркуються або виїжджають зі стоянки. В IBM відзначають, що для складання більш точних прогнозів будуть використовуватися дані, що надходять з міських систем, а також дослідження закономірностей паркування автомобілів на основі часу доби, місця розташування.

Великі дані найближчими роками також зроблять ефективнішими правоохоронців, перейнявши принцип реклами в інтернеті. Поліція американського міста Фресно вже працює в такому режимі.

За матеріалами: today.mts.com.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *