Фізики дізналися, чому смартфони падають екраном униз

Британський фізик Роберт Метьюс з Бостонського університету отримав формулу, яка допоможе власникам мобільників із розбитими екранами пояснити, чому вони впали склом вниз. Та як краще тримати телефон, щоб наступного разу він вислизнув із рук більш вдало. Адже те, наскільки погано мати розбитий екран, знає майже 50% користувачів.

490

У розробленій фізиком теоретичній моделі випадіння телефон починає обертання навколо одного з пальців руки. При цьому центр ваги апарату спочатку розташований нижче осі обертання. Це призводить до появи під дією сили тяжіння крутильного моменту, через що телефон починає свій рух і вислизає з рук.

491

У формулі для кутової швидкості руху телефону, яка визначає швидкість обертання при падінні, беруть участь чотири параметра: довжина смартфона L, прискорення вільного падіння g, початковий кут обертання θ і відстань δ (між центром ваги апарату і віссю обертання):

492

Це дозволило фізику вивести співвідношення p = 2δ/L, яке і пояснює, чому смартфон падає екраном вниз. При цьому вчений порадив не експериментувати з телефонами, перевіряючи теорію практикою.

Отримана формула дозволяє, знаючи висоту падіння смартфона, визначити сторону, якою впаде на землю пристрій. При цьому, каже фізик, ймовірність розбити екран смартфона знижується, якщо тримати його в руках в районі центру тяжіння. Тоді телефон при падінні не почне обертатися і не перевернеться екраном вниз.

Однак, за словами експерта, для сучасних смартфонів такий спосіб фіксації в руці утруднений, оскільки їх тримають, як правило, за нижній край. Змінити ситуацію можна, використавши спеціальні матеріали при виробництві смартфонів і перегрупувавши їхні складові елементи, щоб телефон виявився збалансованим.

За матеріалами: portaltele.com.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *